انواع فلزیاب و کاربرد هر یک از فلزیاب ها

minedetector مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , ,

انواع فلزیاب و کاربرد هر یک از فلزیاب ها

انواع فلزیاب

وسیله‌ای است که برای جستجو کردن اشیاء و اجسام فلزی مخفی یا گم شده درون زمین، دیوار یا اجسام دیگر به کار گرفته می‌شود. دستگاه فلزیاب‌ میدان مغناطیسی را در اطراف دیسک جستجوگر خود ایجاد می‌کنند.

هنگامی که فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد شدت و قدرت میدان مغناطیسی تغییر کرده و فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف دیسک خود خواهد شد و آن را آشکار و اطلاع می‌دهد.

انواع فلزیاب برای کاوش فلزات:

 • فلزیاب‌های تفریحی (VLF)
 • فلزیاب‌های پیشرفته‌ای (PI)
 • فلزیاب‌های صنعتی
 • فلزیاب‌های با امکان فرستنده و گیرنده (TR)
 • فلزیاب‌های فرکانسی

فلزیاب‌های تفریحی (VLF)

فلزیاب های تفریحی خیلی سبک و بوده و دیسک آن‌ها کوچک (دیسک استاندارد آن‌ها ۲۵ سانتی‌متر) می‌باشد و عمق کاوش این فلزیاب نیز معمولاً کمتر از یک متر می‌باشد. فلزیاب‌های تفریحی برای جستجو کردن فلزات در سطح خاک طراحی شده‌اند و قدرت تفکیکی کمی برابر با دارند. به این منظور که می‌توانند فلزات آهنی را از فلزات غیرآهنی با دقت ۸۰ درصد جدا کنند.

فلزیاب‌های پیشرفته‌ای (PI)

این فلزیاب قدرت و تواتن بسیار بالاتری نسبت به دیگر فلزیاب‌ها دیگر را دارد. فلزیاب‌های پیشرفته دارای وزن تقریبا سنگینی هستند زیرا به دلیل مصرف زیاد برق از باتری های اسیدی استفده شده است که معمولاً خود فلزیاب یا باتری آن‌ها یا هر دوی آن‌ها به کمر کاوشگر بسته می‌شود. این گونه فلزیاب ها قدرت تفکیک زیادی ندارند و نمی‌توانند فلزهای آهنی را از غیر فلزی جدا کنند و هر فلز یا آلیاژی را ببینند اطلاع می‌دهند. فلزیاب‌های پیشرفته مانیتور ندارد و ساده می‌باشند.

فلزیاب‌های صنعتی

فلزیاب های صنعتی از انواع فلزیاب در صنعت‌های مختلف مثل فرش ماشینی-و صنایع بسته‌بندی-چوب بری و کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

فلزیاب‌های با امکان فرستنده و گیرنده (TR)

این نوغ از فلزیاب ها از یک عدد دیسک فرستنده در جلو و یک دیسک گیرنده در انتها دستگاه که معمولاً به شکل مربع می‌باشند تشکیل شده‌اند. و قدرت تفکیک فلزات را ندارند فقط برای پیدا کردن فلزات بزرگ مانند لولهٔ آب و رگه‌های بزرگ فلزی طراحی شده‌است.

فلزیاب‌های فرکانسی

یا با فرکانس پایین که از نوع فلزیاب فرکانس القائی می باشد قدرت بالایی در شناسایی و جداسازی فلزات و اهداف مانند طلا و … را به صورت مجزا از یکدیگر داشته و در هر نوع زمین به راحتی می‌تواند اهداف را تفکیک نموده و تشخیص دهد.

چند موضوع پیشنهادی پیش از خرید فلزیاب :

 • مطالعه در مورد کاربرد فلزیاب های مختلف
 • مشورت با افراد با تجربه
 • مشورت با فروشندگان مطمئن
 • اطمینان از اصل بودن کالا
 • اطمینان از خدمات پس از فروش
 • مقایسه قیمت با دیگر فروشندگان
 • خرید فلزیاب متناسب با محل کاوش
 • تست قبل از خرید

برخی از فلزیاب های داخلی:

جهت خرید انواع فلزیاب ، گنج یاب ، طلایاب از نمایندگی فلزیاب شیراز ، نمایندگی فلزیاب تهران ، نمایندگی فلزیاب آباده و نمایندگی فلزیاب یزد با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس بگیرید.

شاید دوست داشته باشید:

بهترین فلزیاب موجود در ایران

بهترین فلزیاب موجود در ایران را می توان در نمایندگی شرکت IKPV پیدا کرد این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی های بروز دنیا توانسته محصولات با کیفیتی تولید و به بازار عرضه نماید. بهترین فلزیاب موجود در ایران در کجا می توان خریداری کرد شما برای تهیه انواع فلزیاب با تکنولوژی های مختلف می […]

آیا به فلزیاب نقطه زن نیاز داریم

آیا به فلزیاب نقطه زن نیاز داریم این اولین سوالی است که کاوشگر از خود می پرسد که آیا به دستگاهی دیگر نیاز است یا همین دستگاه فلزیاب می تواند هدف را بیابد آیا به فلزیاب نقطه زن نیاز داریم شاید برای بار اول که به فلزیابی می روید فکر کنید که فلزیاب مکمل یا […]

خرید فلزیاب تصویری

خرید فلزیاب تصویری  توضیحی کوتاه در مورد فلزیاب تصویری : اگر بخواهیم به طور آسان در مورد گنج یاب تصویری توضیح دهیم ، به گنج یابی که بشود فلز ها و اشیاء درون زمین را کاوش کند و آن ها را به طور سه بعدی یا گراف های رنگی توسط سیستم داخلی به اپراتور دستگاه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =


Call Now Button